בעולם הקולינרי, מד חום לבשר הוא כלי מכריע גם לאנשי מקצוע וגם לבשלנים ביתיים. עם זאת, עם שפע של אפשרויות בשוק, זה יכול להיות מאתגר לבחור את המתאים לצרכים שלך. פוסט זה מנחה אותך דרך הסוגים השונים של מדי חום לבשר, התכונות הייחודיות שלהם, כיצד להשתמש בהם, ומה לשקול לפני ביצוע רכישה.

הבנת היסודות  : מהו מד חום לבשר?

מד חום לבשר הוא כלי חיוני לכל טבח ביתי או שף מקצועי. הוא משמש למדידת הטמפרטורה הפנימית של הבשר כדי להבטיח שהוא מבושל לרמת העשייה הרצויה. המכשיר הקטן הזה מורכב מחושן המוכנס לבשר ומצג דיגיטלי המראה את הטמפרטורה.

 

מבט מקרוב של מדחום בסיסי לבשר עם תצוגת חוגה.
מבט מקרוב של מדחום בסיסי לבשר עם תצוגת חוגה.

"לכל אחד משלו" – חקר הסוגים השונים של מדי חום לבשר

כשמדובר בבחירת מד חום לבשר, ישנם מספר סוגים שונים שיש לקחת בחשבון. אחת האפשרויות הפופולריות היא מדחום לקריאה מיידית. כפי שהשם מרמז, הוא מספק קריאה מהירה ומדויקת של הטמפרטורה הפנימית של הבשר. הוא רב תכליתי וניתן להשתמש בו לסוגים שונים של בשר, מה שהופך אותו לכלי שימושי שיש במטבח.

סוג נוסף הוא מדחום לעזיבה. מדחום זה נועד להחדיר לבשר ולהשאיר אותו במקומו בזמן הבישול. הוא מאפשר ניטור רציף של הטמפרטורה ללא צורך בפתיחת התנור או הגריל, מה שעוזר לשמור על סביבת בישול עקבית. מדי חום לשחרור שימושיים במיוחד עבור נתחי בשר גדולים או מנות בבישול איטי.

למי שמעדיף נוחות וניטור מרחוק, מדי חום אלחוטיים הם אפשרות מצוינת. מדי חום אלו מגיעים עם משדר ומקלט. המשדר ממוקם ליד הבשר, כאשר המקלט ניתן לסחוב או להציב אותו בקרבת מקום. זה מאפשר לך לנטר את הטמפרטורה מרחוק, ומספק גמישות וחופש לטפל במשימות אחרות בזמן הבישול.

לבסוף, ישנם מדי חום בדיקה, המגיעים עם בדיקות מרובות. סוג זה של מדחום אידיאלי לבישול חתיכות בשר מרובות בו-זמנית או לניטור מקטעים שונים של נתח בשר גדול יותר. ניתן להחדיר את הבדיקות לחלקים שונים של הבשר, והמדחום יציג את הטמפרטורה של כל בדיקה בו זמנית.

כיצד להשתמש נכון במדחום בשר: האם אתה עושה את זה נכון?

שימוש נכון במד חום לבשר חיוני כדי להבטיח שהבשר שלך מבושל לשלמות ובטוח לאכילה. בראש ובראשונה, חשוב להכניס את המדחום לחלק העבה ביותר של הבשר, הרחק מכל עצם או שומן. זה ייתן לך את הקריאה המדויקת ביותר של הטמפרטורה הפנימית.

כאשר משתמשים במדחום לקריאה מיידית, הקפידו להחדיר אותו לבשר לקראת סוף זמן הבישול. אם תכניס אותו מוקדם מדי, אתה עלול לקבל קריאה לא מדויקת ולגמור לבשל יתר על המידה או לבשל את הבשר שלך.

עבור מדי חום לשחרור, הכנס את הגשש לתוך הבשר לפני שתתחיל לבשל, וודא שהוא ממוקם במרכז. כך תוכלו לעקוב אחר הטמפרטורה לאורך כל תהליך הבישול מבלי לפתוח את התנור או הגריל שוב ושוב.

חשוב גם לנקות ולחטא את מדחום הבשר לפני ואחרי כל שימוש כדי למנוע זיהום צולב. עקוב אחר הוראות היצרן לניקוי ואחסון כדי להבטיח את אורך החיים של המדחום שלך.

זכרו שלסוגי בשר שונים יש טמפרטורות פנימיות מומלצות שונות לצריכה בטוחה. השתמש במדריך טמפרטורה אמין כדי לקבוע את הטמפרטורה המתאימה לבשר הספציפי שאתה מבשל.

אינפוגרפיקה הממחישה את הדרך הנכונה להכניס מדחום בשר לסוגי בשר שונים.
אינפוגרפיקה הממחישה את הדרך הנכונה להכניס מדחום בשר לסוגי בשר שונים.

מה לשקול לפני הקנייה: האם זה המדחום המתאים לך?

ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון לפני רכישת מד חום לבשר כדי להבטיח שהוא מתאים לצרכים שלך.

 

סוגי מד חום לבשר:

סוג מדחום תיאור מחיר יתרונות
קריאה מיידית מדחום דיגיטלי עם בדיקה המציג קריאת טמפרטורה מדויקת על מסך LCD דיגיטלי תוך שניות. ₪90-₪220 קריאות מהירות ומדויקות; קל לשימוש; מגוון רחב של תכונות.
בטוח לתנור מדחום זה נועד להישאר בבשר בזמן שהוא מתבשל בתנור, ומספק זרם קבוע של קריאות טמפרטורה מדויקות. ₪80-₪150 ניטור רציף של הטמפרטורה בזמן בישול הבשר; תצוגה קלה לקריאה; קל לנקות.
אלחוט מדחום עם בדיקה המשדר קריאות טמפרטורה למקלט שיכול להיות במרחק של עד 300 רגל. ₪130-₪280 ניטור אלחוטי של טמפרטורה; טווח ארוך; קל לשימוש.
סוכריות/טיגון עמוק מדחום המיועד למדוד את הטמפרטורה של נוזלים חמים ומזונות מטוגנים בשמן עמוק. ₪60-₪100 יכול למדוד טמפרטורות של עד 392°F; קל לשימוש; קל לנקות.

בחירת מדחום הבשר הנכון תלויה במידה רבה בסגנון הבישול שלך, סוג הבשר שאתה מבשל לעתים קרובות, והתקציב שלך. בין אם אתם מעדיפים מדחום דיגיטלי, חוגה או חכם, הדבר החשוב ביותר הוא שהוא מספק טמפרטורות מדויקות כדי להבטיח שהבשר שלכם מבושל בבטחה. קח את הזמן שלך להשוות בין מודלים שונים, תוך התחשבות ביתרונות ובחסרונות שלהם, לפני קבלת החלטה.